Najlepsze zabawki i gry dla psa na plaży: Aktywność i zabawa nad wodą

Rasy psów

Najlepsze zabawki i gry dla psa na plaży: Aktywność i zabawa nad wodą

Zabawa na plaży może być czymś więcej niż tylko przyjemnym spędzeniem czasu dla ludzi. Również dla naszych czworonożnych przyjaciół to idealne miejsce do spędzenia czasu. Pies może pobiegać, pływać i bawić się w sposób, na który nie ma czasu w codziennym życiu w miastach. Dlatego postanowiliśmy przygotować specjalną listę zabawek i gier dla psów, które sprawią, że wakacje na plaży będą jeszcze bardziej fantastyczne. Zastanówmy się, jakie zabawki i gry związane z wodą powinny znaleźć się w naszym rynsztunku, aby pies był zadowolony i spędził czas z nami aktywnie.

Ale jakie zabawki i gry sprawdzą się na plaży? Przede wszystkim powinny być odporne na wodę i piasek, abyśmy nie musieli ciągle kupować nowych. Ważne jest też, aby były bezpieczne dla naszego psa i nie zagrażały mu w żaden sposób. Oto lista najlepszych zabawek i gier, które powinny znaleźć się w plecaku każdego psiarza, który wybiera się na plażę z pupilem.

Zapraszamy do zapoznania się z nią!

Zabawki do pływania

Psy uwielbiają pływać, więc zabawki do pływania stanowią ważny element ich aktywności i zabawy na plaży. Szczególnie popularne są zabawki, które dryfują na wodzie, z którymi pies może walczyć, bawiąc się jednocześnie w pływanie.

1. Piłki wodne

Piłki wodne to jedne z najpopularniejszych zabawek dla psów i jednocześnie doskonałe narzędzie do nauki pływania. Są lekkie i specjalnie zaprojektowane, aby dryfować na powierzchni wody. Wielu psom sprawiają frajdę gonić je w wodzie i zabierać z powrotem naszymi kolejnymi rzutami.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie piłki wodne są odpowiednie dla psów. Trzeba szukać zabawek wykonanych z materiałów bezpiecznych dla naszych zwierząt. Najlepiej wybierać te wytrzymałe, wykonane z tworzyw zaprojektowanych specjalnie dla psów. Niekiedy sięgamy po piłki zwykłe, gumowe lub do koszykówki, czasem z charakterystycznymi rowkami lub pyłkami, które pilnują, aby piłka skakała jak najwyżej, ale warto wiedzieć, że nie zawsze są one trwałe lub bezpieczne.

Czytaj dalej  Rasy psów idealne dla osób starszych: Wsparcie i towarzystwo na lata

Warto szukać piłek z gumy termoplastycznej, silikonu czy skóry – doskonale się sprawdzą na plaży. Kolejnym elementem jest kolor, warto wybierać bardziej widoczne dla psów, bujne kolory – najlepiej czerwony, zielony lub niebieski. Ostatecznie, piłki wodne powinny być widoczne dla psa na dużej odległości, a zwierzęta bardzo często gonią za ruchomą rzeczą na wodzie nie zwracając uwagi na to, co dzieje się wokół.

2. Chwytaki wodne

Chwytaki wodne to również bardzo popularna zabawka dla psów, która umożliwia wyjmowanie przedmiotów z wody, jak i rozmaitych pustych butelek, jakie psia fantazja tylko przyniesie.

W zależności od rasy i rozmiaru psa, warto wybierać lżejsze lub cięższe chwytaki, jednak odpowiednio zaprojektowany chwytak okaże się świetnym narzędziem do kpiny i treningu na plaży.

3. Specjalistyczne zabawki wodne

Ponadto na rynku istnieje wiele specjalistycznych zabawek do pływania, takich jak frisbee wodne czy pływające dyski, oparte na zabawce popularnej w prowadzeniu psich sportów agility. Zabawki te doskonale sprawdzą się podczas zajęć z psami, a także podczas zabawy w pojedynkę lub w grupie. Frisbee wodne to z jednej strony zabawa, z drugiej strony bardzo skuteczny trening i rozwój zwinności u psów. Pływające dyski (zwiększające wodoodporność) z kolei, to kolejne rewelacyjne narzędzie do zabawy z naszymi młodszymi lub mniej doświadczonymi czworonogami – tresura chodząca na wodzie stanowi dla psów świetną zabawę i rozwój.

4. Reksio podwodny

Piątą, równie rewelacyjną zabawką, którą warto zabrać na plażę jest reksio podwodny, czyli towarzysz wodnych eskapad. To przede wszystkim wytrzymały i wodoodporny fiszbinyk, wystarczy zanurzyć go w wodzie, by nasz pies mógł zacząć go łapać i wyciągać. Idealny dla specjalnych ćwiczeń psa z pływaniem, wzmacniajacy mięśnie, doskonalący zwinność oraz zmysł proprioceptyki.

Zabawki do pchania i ciągania

Zabawki do pchania i ciągania to kolejna grupa zabawek, które psom przynoszą wiele zabawy i radości. Wspólna zabawa z naszym pupilem nie tylko umożliwia nam miłe spędzenie czasu, ale również ułatwia pracy i trening psa.

1. Liny

Klasycznymi przedstawicielami zabawek na plażę są liny. To doskonałe zabezpieczenie przed płytką wodą, ostry kamień lub trudną do przeskoczenia skałkę. Najlepiej korzystać z dużych, mocnych lin, które są trudniejsze do porwania i zniszczenia przez naszych krwiastychnich przyjaciół. Wszelkie imitacje takich lin, np ze wzorzystych materiałów, błyszczących rzeczy, bąków, itp odradza się stosować – mogą stanowić niebezpieczeństwo dla psów.

Czytaj dalej  Jak pomóc psu przetrwać okres adaptacji do nowego otoczenia: Wskazówki i wsparcie

Z lin warto korzystać w zasadzie w każdych warunkach, zarówno na suchym lądzie, w wodzie jak i na plaży.

2. Rzepy

Kolejnym rodzajem zabawek do pchania i ciągania, które stanowią świetną zabawę na plaży, są rzepy. To właśnie rzepy doskonale nadają się do ciągania – pies może łapać za nią zęby i ciągnąć ze wszystkich sił, a my korzystając z siły ciążenia przemądrzać nad wodą

3. Kostki

Trzecią propozycją na plażowe zabawy są kostki. Mogą być lekkie lub cięższe. To doskonały sposób na utrzymywanie zrozumienia z naszymi pupilami, a jednocześnie doskonała zabawa – interesujący przedmiot mні to jest zaprosienie do zabawy, przygarnięcie niezwykłego przedmiotu, nauka tego co oznacza fraza “aport” i inne tego rodzaju pojęcia.

Zabawki interaktywne

Czworoobożne przyjaciele uwielbiają interakcję, więc warto pomyśleć o zabawkach, dzięki którym nasz pies będzie mógł w pełni bawić się z nami i uczestniczyć w zabawach nawet poza plażowym brzegiem.

1. Ruchome piłki

Promoje sie ciasteczka z piłką wewnątrz jak i wodne piłki w tym wypadku – to idealna zabawka w przypadku rodzinnych wyjazdów na plażę z pieskiem. Dzięki ruchomej piłce nasz pupil będzie mógł biegać za nią i łapać ją, co świetnie rozwija zwinność, szybkość i kondycję.

2. Zabawki z dźwiękiem lub światłem

Zabawki z dźwiękiem lub światłem to kolejne propozycje dla psów, które uwielbiają bawić się w ciągłe pościgi. Dla naszego psa taka interaktywna zabawka będzie nie tylko spokojna i pobudzająca do zbytniego wyciszenia, ale także oferująca wiele zabawy i radości.

3. Kongi

Kongi to kolejna popularna zabawka, która świetnie sprawdza się na plaży. Ten nietypowy przedmiot można wypełnić np. przysmakami, co motywuje psa do uważnych ruchów i w kolejnych fazach rozwiązywania problemu. Idealny dla psów, dla których przeszukiwanie ruchomych przedmiotów stanowi interesujące wyzwanie.

Trzy przykładowe gry dla psów na plaży

1. Aportowanie w wodzie

Aportowanie to jedna z najprostszych i jednocześnie największych przyjemności dla naszych czworonożnych przyjaciół. Czas spędzony na plaży z naszym psem możemy poświęcić na naukę tej prostej, ale skutecznej gry. Najlepiej wybrać lekką, wodoodporną zabawkę, np. piłkę, liny, frisbee. Rzucajmy zabawkę w miejsce, gdzie pies może ją łatwo odnaleźć i gdzie jest dość płytko. Możemy też wybrać miejsce, gdzie jest dość silna fala, dzięki czemu pies będzie musiał podjąć wiele wysiłku, by przynieść swoją zabawkę z powrotem do nas.

Czytaj dalej  Jak radzić sobie z separacyjną niepewnością u kota: Pomoc w trudnych momentach

Pamiętajmy, że to zabawa dla nas i naszego psa, więc nie rzucajmy zbyt mocno i uważajmy na to, aby nasz pupil nie przewidział gdzie padnie zabawka.

2. Zwykłe pływanie

Jednym z największych atutów plaż jest to, że możemy swobodnie biegać po piasku i pływać w oceanie. Dla psa pływanie to nie tylko przyjemność, ale także doskonały trening. Wystarczy wypuścić swojego pupila na głębię i pozwolić mu opływać i eksplorować okolicę. Pamietaj: dobrze prowadzone tresowanie musi mieć na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo psa. Bądź liczny na to, co dzieje się wokół Ciebie, aby zwiększyć możliwości twojego psa.

3. Zabawa z piłką

Zwyczajna piłka jest nie tylko zabawką dla dzieci, lecz również dla psów. Co ciekawe jest to o wiele bardziej atrakcyjna propozycja na plaży niż w parku lub w lasach. To bardzo popularna gra, nie tylko pośród dzieci, ale także wśród dorosłych wśród psiarzy i miłośników zwierząt. To prosta, ale przynosząca wiele radości zabawa.

Czym kierować się przy wyborze odpowiednich zabawek dla psa na plażę?

Wybierając zabawki dla swojego pupila na plażę, warto kierować się kilkoma kryteriami, takimi jak:

1. Wielkość

Wielkość zabawki jest bardzo ważna, gdyż powinna być dostosowana do wielkości psa. Niemała zabawka może zniechęcić pieska i homogenizować z zabawką, natomiast za mała może być słabo widoczna i stracona z pola widzenia.

2. Materiał

Materiał, z którego wykonana jest zabawka, również ma znaczenie. Zabawki do pływania powinny być wodoodporne, a do ciągnięcia i pchania – wytrzymałe i elastyczne. Najlepiej wybierać materiały naturalne lub syteknologiczne, zaprojektowane specjalnie dla psów, które są bezpieczne dla ich zdrowia oraz sprawiają psom niezapomnianą zabawę.

3. Estetyka

Estetyka zabawki zawsze ma znaczenie – nasz pies również potrafi docenić piękny wygląd swojej zabawki. Nie powinny być to jednak tylko przepiękne dodatki, a przede wszystkim dobrze wykonane, bez jakichkolwiek ostrych krawędzi czy elementów, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla psa.

Podsumowanie

Zabawy na plaży to wspaniałe doświadczenie nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych psów. Stanowią one sposób na spędzenie czasu z naszym pupilem w ciekawy sposób, rozwijanie