Newfoundland

Rasy psówNowaFundlandia – podróż po pięknej prowincji KanadyNowaFundlandia – podróż po pięknej prowincji Kanady

Czym jest NowaFundlandia?

NowaFundlandia to jedna z dziesięciu kanadyjskich prowincji, znajdująca się na wschodzie kraju i otoczona przez Ocean Atlantycki. Zawiera w sobie wyspę Newfoundland oraz kilka mniejszych wysepek. To miejsce pełne pięknych krajobrazów, ciekawych zabytków i zróżnicowanej fauny i flory, co przyciąga co roku tysiące turystów z całego świata.

Podróże na NowąFundlandię kojarzone są często z turystyką przyrodniczą, ale prowincja ta oferuje również wiele atrakcji historycznych i kulturalnych.

Na NowejFundlandii znajdują się między innymi znane miejsca turystyczne jak Twillingate, St.John’s, Bonavista czy Gros Morne National Park.

Dlaczego warto odwiedzić NowąFundlandię?

NowaFundlandia to idealna destynacja dla osób, które kochają naturę, spokój oraz chcą zaznać prawdziwej przygody. Szukasz malowniczych krajobrazów, wspaniałych widoków na ocean, pięknej przyrody i wodospadów? To wszystko znajdziesz na NowejFundlandii! Prowincja ta oferuje wiele atrakcji, które pozwolą Ci odpocząć i zrelaksować się z dala od zgiełku wielkich miast.

Na wyspie Newfoundland znajduje się Park Narodowy Gros Morne, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za piękne krajobrazy skałek, wodospadów i jezior. Oprócz tego, na wyspie znajdują się liczne muzea, zabytki oraz plaże, które przyciągają każdego roku turystów.

Czytaj dalej  Najlepsze zabawki interaktywne dla kota: Zabawa, nauka i rozrywka w jednym

Znajdziesz tu również wiele miejsc, związanych z historią NowejFundlandii, takich jak wybrzeże, na którym w 1912 roku zatonął legendarny statek Titanic. Można również odwiedzić Fogo Island, na której znajdują się tradycyjne osady rybackie oraz muzea poświęcone przemysłowi rybnemu.

Jak dostać się na NowąFundlandię?

Do NowejFundlandii najłatwiej dostać się samolotem z dwóch największych miast Kanady, czyli z Toronto oraz Montrealu. W bezpośrednich połączeniach lotniczych prowadzi wiele linii lotniczych, w tym Air Canada, WestJet czy PAL Airlines.

Można też dopłynąć promem z miast takich jak Sydney, Nova Scotia lub Blanc-Sablon w Quebecu lub Newfoundlandzie. Najważniejszym portem promowym jest Sydney w Nowej Szkocji, z którego kursują promy do Port-aux-Basques na zachodzie NowejFundlandii oraz do Argentia na wschodnim wybrzeżu.

Jakie atrakcje czekają na turystów na NowejFundlandii?

Na NowejFundlandii turystów czekają przepiękne krajobrazy, malownicze miasteczka oraz zabytki kultury i historii. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest Gros Morne National Park, gdzie na turystów czekają np. pływanie kajakami w wodach Morza Labradorskiego, spacerowanie po spektakularnych klifach i wzdłuż malowniczych wybrzeży. Inną ciekawą atrakcją jest miasteczko Twillingate, gdzie znajduje się Muzeum Wielorybnictwa.

Znajdziesz tu również wiele muzeów poświęconych historii regionu, w tym muzea w St.John’s, Bonavista czy w miasteczku Trinity. Na NowejFundlandii warto też osobno poświęcić czas na zwiedzanie głównych miast prowincji, czyli St.John’s oraz Corner Brook.

Gdzie najlepiej zarezerwować nocleg na NowejFundlandii?

Na NowejFundlandii znajdziesz wiele dobrych i przystępnych cenowo miejsc noclegowych, od małych pensjonatów po większe hotele. Najwięcej opcji zakwaterowania można znaleźć w głównych miastach prowincji, tj. w St.John’s czy Corner Brook. Warto też poszukać noclegów w pobliżu Parku Narodowego Gros Morne, gdzie turystów przyciągają piękne krajobrazy.

Jakie są ceny na NowejFundlandii?

Ceny na NowejFundlandii są porównywalne z tymi w większości miast w Kanadzie. Średni koszt jedzenia w restauracjach waha się między 20 a 50 CAD za posiłek. Ceny noclegów w zależności od standardu, wahają się od 80 CAD za noc do kilkuset dolarów za luksusowe hotele.

Czytaj dalej  Selkirk Rex

Podsumowanie

NowaFundlandia to idealna destynacja dla osób szukających spokoju, piękna natury i fascynującej historii. Wyspa Newfoundland oferuje wiele atrakcji turystycznych, a Gros Morne National Park potrafi zachwycić spektakularnym krajobrazem. Na Nowej Fundlandii znajdziesz wiele przytulnych kafejek, malowniczych miasteczek i przepięknych plaż. To miejsce dla ludzi kochających naturę, piękno i spokój.

Najczęściej zadawane pytania

Czy NowaFundlandia jest droga?

NowaFundlandia oferuje wiele opcji zakwaterowania i jedzenia w różnych standardach i cenach. Ceny są porównywalne z cenami w innych miastach w Kanadzie. Większość atrakcji turystycznych oferuje zniżki dla seniorów i studentów, więc to miejsce może być atrakcyjne dla każdego.

Czym zajmują się mieszkańcy NowejFundlandii?

Mieszkańcy NowejFundlandii uprawiają głównie rybołówstwo i połów dorsza, co jest jednym z najważniejszych źródeł dochodu regionu. Znaczna część populacji związana jest również z przemysłem turystycznym.

Czy jest bezpiecznie na NowejFundlandii?

NowaFundlandia uważana jest za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Kanadzie. Mieszkańcy regionu to bardzo przyjaźni i pomocni ludzie. Podczas pobytu na wyspie warto jednak zachować podstawowe zasady ostrożności.

Czy na NowejFundlandii można korzystać z internetu?

Tak, na NowejFundlandii dostęp do internetu jest łatwo dostępny. W większych miastach dostęp do Wi-Fi jest bezpłatny, w mniejszych trzeba zapłacić lub skorzystać z prywatnych sieci hotelowych lub wynajmowanych mieszkań.

Czy język angielski jest jedynym językiem używanym w NowejFundlandii?

Tak, na NowejFundlandii językami urzędowymi są język angielski i francuski. Mieszkańcy NowejFundlandii rozmawiają w języku angielskim.